شیر کشویی دسته بلند و دسته کوتاه (گیت ولو)

جزئیات آگهی

شناسه آگهی: 284
نمایش داده شده: 275
انقضا: ۱۴۰۹-۰۷-۰۱ ۰۰:۰۰:۰۰
در مجموعه: شیرآلات پلیمری

توضیحات

سایز 2″*63 ، 2″*75 ، 63*63، 75*75 و 2″*2″ اینچ
شیر دسته بلند پلیمری ویسپار در مدل های دو سر رابط، یک سر نر یک سر رابط، دو سر نر موجود می باشد.
شیر دسته بلند در بازار به نام های شیر گیت ولو یا شیر کشویی نیز شناخته میشود.
از این محصول جهت کنترل ورودی لترال ها و خطوط فرعی آبیاری استفاده می شود.
100% شیر ها قبل از خروج از کارخانه تست می گردند.
شیر دسته بلند در بازار به نام های شیر گیت ولو یا شیر کشویی نیز شناخته میشود.
دارای استاندارد ملی ایران
دارای تاییدیه معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی

درباره شیر کشویی دسته بلند و دسته کوتاه
شیرهای کشویی نوعی از شیرها هستند که جهت متوقف کردن یا باز کردن جریان، از حرکت عمودی دیسک (یا گوه) نسبت به جریان سیال، استفاده می‌کنند. این نوع شیرها از متداول‌ترین شیرهای هستند که جهت باز و بسته کردن مسیر جریان مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین هنگام استفاده، شیر کشویی به صورت کاملا باز یا کاملا بسته قرار دارد. هنگامی که شیر کاملا باز است، دیسک به طور کامل از مسیر جریان خارج شده و مقاومتی در مسیر جریان ایجاد نمی‌کند. از این رو این شیرها افت فشار بسیار کمتری نسبت به سایر شیرها دارند.

شیرهای کشویی نباید جهت کنترل (تنظیم) دبی یا مهار جریان مورد استفاده قرار بگیرند. علت این امر، سخت بودن کنترل میزان دبی در این نوع شیرها است. سرعت بالای جریان در یک شیر کشویی نیمه باز می‌تواند باعث فرسایش دیسک و سطح آب بندی و همچنین ایجاد ارتعاش و صدا گردد.

شیر کشویی دسته بلند نوعی شیر کشویی است که یک دسته بلند اضافی به آن متصل است . این دسته بصورت کاملاً ثابت می باشد، یعنی طول دسته افزایش و یا کاهش نمی‌یابد. شیر کشویی دسته بلند ویسپار برای خط لوله های زیر زمینی کاربرد دارد، از این محصول جهت باز و بسته کردن ورودی لترال ها و خطوط فرعی آبیاری، خطوط لوله آب آشامیدنی، فاضلاب و ... استفاده می شود. در این نوع شیر، فلکه بر روی دسته بلند نصب شده و قطع و وصل جریان با استفاده از این دسته بلند که متصل به شیر است، براحتی انجام می‌شود. این امر بدلیل وجود ساقه ( شافت ) بلند متصل به شیر، بدون هیچگونه کار اضافی، امکان پذیر شده است.

شافت داخلی این شیر که عملیات باز و بسته شدن را به عهده دارد ( فلکه را به زبانه شیر متصل می کند) از جنس آلمینیوم بوده و دارای محافظ پلاستیکی است که از خوردگی و تماس آن با خاک جلوگیری می نماید. طول معمول دسته بین 30 تا 100 سانتی‌متر است که البته با توجه به سفارش مشتری قابل کاهش و افزایش است.

شیرهای کشویی ویسپار با داشتن تاییدیه معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی جهت کاربری مخصوص در سیستم های آبیاری تحت فشار در کشاورزی می باشد. اتصال شیرهای دسته بلند پلیمری ویسپار در انواع دو سر رابط، یک سر نر یک سر رابط و دو سر نر موجود می باشد.

این شیر در سایز های 50، 63 و 75 میلیمتر موجود می باشد. جنس گیت (زبانه) این شیرها پلیمر مهندسی پلی استال است و فشار کاری شیرهای دسته کوتاه و بلند 10 بار می باشد. از مزیای اصلی این شیرها کیفیت بالا ، قیمت مناسب و همچنین سبکی آن می باشد. همچنین شیرهای دسته بلند و کوتاه ویسپار در برابر خاک ها و محیط های خورنده دارای مقاومت خوردگی بالایی می باشد. لازم بذکر است در راستای افزایش کیفیت محصولات ویسپار، تمامی شیر ها قبل از خروج از کارخانه تست می گردند.

شیر کشویی دسته بلند و دسته کوتاه ویسپار دارای یکسال گارانتی می باشد.


جزییات قطعات

جنس

نام قطعه

کد

پلیمر مهندسی پلی پروپیلن

بدنه

1

NR

اورینگ

2

پلیمر مهندسی پلی پروپیلن

رینگ

3

پلیمر مهندسی POM

اسپلیت

4

پلیمر مهندسی پلی پروپیلن

مهره رابط

5

پلیمر مهندسی POM

مغزی

6

پلیمر مهندسی پلی پروپیلن

مهره مغزی

7

پلیمر مهندسی POM

دیسک

8

پلیمر مهندسی POM

پیچ دیسک

9

NR

اورینگ

10

NR

اورینگ

11

پلیمر مهندسی پلی پروپیلن

مهره بزرگ بدنه

12

پلیمر مهندسی پلی پروپیلن

مهره کوچک بدنه

13

پلیمر مهندسی پلی پروپیلن

دسته

14

استینلس استیل

پیچ

15

آلومینیوم

واسط آلومینیومی دسته

16

پلیمر مهندسیUPVC

رایزر

17


9