پلی اتیلن چیست؟

پلی اتیلن سنتز شیمیایی اتیلن است که معمولا از ترکیب نفت خام و گازهای طبیعی به وجود می‌آید. برخی از نام های غیر رسمی آن polythene یا polyethylyne است، علاوه بر این به اختصار PE نیز نامیده می‌شود. پلی اتیلن بیشتر برای ساخت ترکیبات پلاستیکی استفاده می‌شود تا به صورت خالص مورد استفاده قرار گیرد. این ماده با این که در طیف وسیعی از مصارف گوناگون استفاده شود.

آبیاری بکارگیری مصنوعی آب در زمین و خاک می‌باشد. به عبارت دیگر، آبیاری پخش آب روی زمین جهت نفوذ در خاک برای استفاده گیاه و تولید محصول است. هر چند فقط ۱۵ درصد از زمین‌های کشاورزی دنیا تحت آبیاری قرار دارند و ۸۵ درصد بقیه به صورت دیم و بدون آبیاری مورد استفاده قرار می‌گیرند اما نیمی از تولیدات کشاورزی و غذای مردم جهان از همین زمین‌های آبی حاصل می‌شود؛ که این خود نشان دهنده اهمیت و نقش آبیاری در بخش کشاورزی است.

لوله‌ها و اتصالات پلیمری دارای دامنه گسترده‌ای درتمامی صنایع خصوصا ساختمان، آب و فاضلاب دارند،از اینرو در قالبهای متعددی مانند لوله اتصالات شیرآلات و لوله‌های پلی اتینی تولید و عرضه می‌شوند.

شرکت کارا پرنیان شرق به عنوان تامین کننده تخصصی تجهیزات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در این مقاله به بررسی جامع لوله مانیسمان، روش تولید و کاربردهای آن می پردازد.

محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استفاده از دو پلیمر زیست سازگار به مواد پلیمری دست یافتند که در ساخت قطعات، بسته بندی مواد غذایی و صنعت پزشکی کاربرد دارند.

محققان دانشگاهی نوعی پلیمر ساخته اند که ویژگی های پلاستیک را دارد . اما نکته متمایز آن قابلیت بازیافت و استفاده دوباره از آن است.