لوله های استاندارد پلی اتیلن در سه گرید A'B'C تولید و عرضه می شود، که تمام این لوله ها دارای مهر استاندارد بوده و کیفیت بالایی دارند، ولی با توجه به کارخانه تولید کننده و خدمات پس از فروش تقسیم بندی می شوند. لوله گرید Aدارای ضمانت نامه است و در صورت درخواست بیمه نامه صادر می شوند.

لوله پلیکا به صورت کامل از مواد ساخته می شوند 

u-pvc این لوله ها مقاومت نسبتا خوبی در مقابل ضربه دارند و به دلیل خاصیت مواد تشکیل دهنده می توان از آن ها در بخش

آب شرب و فاضلاب های بهداشتی استفاده نمود. 

لوله پلیکا زنگ نمی زند، پوسیده نمی شود و باکتری ها به خاطر سطح صیقلی داخل آن رسوب نمی کنند.

تحمل گرمایی لوله ها نسبتا خوب می باشند و رسانای ضعیفی برای حرارت می باشند و مناسب عایق حرارتی جهت کار در بخش های تاسیساتی می باشند

لوله پلی اتیلن از پرکاربردترین انواع لوله در صنایع مختلف و جهت انتقال انواع سیالات به کار می‌رود. 

انواع این لوله ها شامل ، لوله پلی اتیلن تک جداره و لوله پلی اتیلن دو جداره هر کدام دارای کاربری خاصی هستند و این لوله ها کلیه نیاز های یک پروژه را بر طرف می کنند.

لوله پلیکا در واقع همان لوله یو پی وی سی است که اولین تولید کننده این نوع لوله پلیکا نام داشت 

و به همین نام در ایران شناخته شد و عامه مردم نام پلیکا را برای لوله های یو پی وی سی خاکستری رنگ انتخاب کردند و نام پلیکا بر روی این جنس لوله ماند.

 

پلی اتیلن چیست؟

پلی اتیلن سنتز شیمیایی اتیلن است که معمولا از ترکیب نفت خام و گازهای طبیعی به وجود می‌آید. برخی از نام های غیر رسمی آن polythene یا polyethylyne است، علاوه بر این به اختصار PE نیز نامیده می‌شود. پلی اتیلن بیشتر برای ساخت ترکیبات پلاستیکی استفاده می‌شود تا به صورت خالص مورد استفاده قرار گیرد. این ماده با این که در طیف وسیعی از مصارف گوناگون استفاده شود.

آبیاری بکارگیری مصنوعی آب در زمین و خاک می‌باشد. به عبارت دیگر، آبیاری پخش آب روی زمین جهت نفوذ در خاک برای استفاده گیاه و تولید محصول است. هر چند فقط ۱۵ درصد از زمین‌های کشاورزی دنیا تحت آبیاری قرار دارند و ۸۵ درصد بقیه به صورت دیم و بدون آبیاری مورد استفاده قرار می‌گیرند اما نیمی از تولیدات کشاورزی و غذای مردم جهان از همین زمین‌های آبی حاصل می‌شود؛ که این خود نشان دهنده اهمیت و نقش آبیاری در بخش کشاورزی است.